Skip to content

Vi svarar gärna på dina frågor

Kontakta våra studie- och yrkesvägledare (SYV) om du vill veta mer om våra utbildningar eller hur du lättast når ditt framtida drömjobb. Du är också välkommen att hälsa på oss på våra besöksdagar i november och när vi har Öppet hus i december. Då har du chansen att uppleva stämningen här och träffa elever och lärare från alla våra utbildningar.

Besöksadress
P.A. Halls terrass 7

SYV
Anneli Hellsten
033-35 79 47
anneli.hellsten@boras.se

Jane Eriksson
033-35 79 51
jane.eriksson@boras.se

Gymnasiechef
Martin Eklöf
martin.eklof@boras.se

Rektorer
Ann-Marie Ahlin
Rektor Estetiska programmet samt Designprogrammet
033-35 79 60
ann-marie.ahlin@boras.se

Eero Jensholm
Rektor Naturvetenskapsprogrammet
033-35 79 54
eero.jensholm@boras.se

Anna Almroth Werna
Rektor Samhällsvetenskapsprogrammet
033-35 79 41
anna.almroth.werna@boras.se

Johanna Ulveström
Rektor Humanistiska programmet samt språkintroduktion
033-35 30 32
johanna.ulvestrom@boras.se

Informatör och marknadsförare
Emilia Silfver
emilia.silfver@boras.se